اهداف این مطلب :

روش های از بین بردن لک لباس ها ،انواع راه حل های از بین بردن لک لباس ،دلیل های کثیف بودن لباس بعد از شستشو ، کثیف بودن لباس ها به علت استفاده نکردن از مواد شوینده استاندارد ، آموزش شستشوی بدون لک لباسشویی ، شستشوی بدون لک لباسشویی چگونه امکان پذیر است؟ ،  روش هایی برای تمیز شدن لباس ، تمیز شدن لباس ها چگونه امکان پذیر است؟ ،  آموزش شستشوی لباس های لک دار ،  علت تاثیر نداشتن بعضی مواد بر شستشوی لباس های لک دار چه چیزی است.

شستشوی بدون لک لباسشویی تمیز شدن لباس

تعمیرات لوازم خانگی

متخصصان و تکنسین های ما علاوه بر ارائه سرویس های خدماتی و تعمیرات لوازم خانگی، سعی بر این دارند که هموطنان گرامی را با روش های سرویس انواع محصولات خانگی و بخصوص تعمیرات ماشین لباسشویی  و از بین بردن لک لباس آشنا کنند. که نمونه این مساله را می توانید در مقاله آشنایی با عیوب رایج و ریشه های آن در ماشین لباسشویی دنبال کنید.

با پیگیری این مقالات می توانید با به وجود آمدن برخی عیوب و مشکلات در ماشین لباسشویی خود، بدون نیاز به مراجعه به متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی، خودتان از عهده تعمیر و سرویس آن برآیید. مثلا در صورتی که لباسشویی شما به خوبی لباس ها را خشک و آبکشی نمی کند کثیف بودن لباس  شستشوی بدون لک لباسشویی و یا برای از بین بردن لک لباس بهتر است قبل از تماس با کارشناسان تعمیرات ماشین لباسشویی سری به نوشته “خشک نشدن لباس ها و تعمیرات ماشین لباسشویی” کثیف بودن لباس  بزنید

یا اگر روزی وارد آشپزخانه شدید و متوجه شدید که از زیر یا اطراف لباسشویی شما آب یا کف نشت می کند و زمین آشپزخانه را به کلی خیس کرده، بدون نگران شدن با مطالعه مقاله “چرا لباسشویی نشت می کند” به تعمیرات ماشین لباسشویی خود بپردازید.

در این نوشته به یکی دیگر از خرابی های رایج و روش های تعمیرات ماشین لباسشویی می پردازیم. این مشکل که اهل نظافت و تمیزی حساسیت زیادی نسبت به آن دارند این است که لباس هایی که برای شستشو داخل ماشین لباسشویی انداخته می شود به خوبی شسته نشوند و یا شستشوی لباس های لک دار . در این مورد متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی راهکارهای زیر را پیشنهاد می کنند.

از بین بردن لک لباس ها

از بین بردن لک لباس ها

عامل ۱

– یکی از علت های این امر می تواند عدم استفاده کافی از پودر یا مایع رختشویی باشد. دقت کنید که برای عدم نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی با توجه به دستورالعمل ماشین لباسشویی خود برای هر میزان لباسی که داخل دستگاه قرار می دهید، به اندازه کافی ماده شوینده درون مخزن آن بریزید. چرا که اگر ماده شوینده کمتر از میزان لازم باشد باعث می شود لباس ها به خوبی شسته نشوند و از تمیز شدن لباس ها جلو گیری کند .

عامل۲

– یکی دیگر از علت هایی که متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی در ابن باره ذکر می کنند این است که بیش از ظرفیت ماشین، لباس درون آن قرار دهیم. این امر علاوه بر مشکلاتی که برای سیستم ماشین می تواند به وجود آورد و شما را نیازمند به تعمیرات ماشین لباسشویی خود کند، مانع رسیدن آب و مواد شوینده کافی به همه قسمت های لباس های درون دستگاه می شود و به این ترتیب لباس ها خوب شسته نمی شوند و مانع از تمیز شدن لباس می شوند .

عامل۳

– اگر ماده شوینده به مقدار کافی داخل ماشین می ریزید و از طرفی حجم لباس ها نیز متناسب با ظرفیت دستگاه باشد ولی همچنان لباس ها به خوبی شسته نمی شوند، تکنسین های تعمیرات ماشین لباسشویی قدم بعدی را عدم دسترسی دستگاه به میزان آب کافی می داند که می تواند ریشه در یکی از عوامل زیر داشته باشد.

روش های حل مشکل و ایراد

روش۱

۱- شیر الکتریکی که وظیفه باز کردن مسیر ورود آب به داخل محفظه شستشو را دارد خراب شده است که در این صورت برای تعمیرات ماشین لباسشویی خود لازم است شیر را تعویض کنید ولی قبل از انجام تعمیرات ماشین لباسشویی برای آنکه مطمئن شوید ایراد از شیر است می توانید آن را با استفاده از یک شیر سالم، تست کنید.

روش۲

۲- همانطور که قبلا در مقاله های تعمیرات ماشین لباسشویی بیان شد در قسمت پشت ماشین لباسشویی شلنگ های ورود آب وجود دارد که آب شستشو از طریق این شلنگ ها به داخل دستگاه وارد می شوند اگر که این شلنگ ها دچار گرفتگی یا پیچ خوردگی یا پارگی شده باشند آب مورد نیاز به داخل محفظه شستشو نمی شود و همین امر باعث می شود که ماده شوینده با آب کافی مخلوط نشود و لباس هایی که داخل دستگاه لباسشویی ریخته شده اند به خوبی شسته نشوند.

پس قبل از آنکه به یک متخصص تعمیرات لباسشویی مراجعه کنید، بهتر است از صحیح بودن وضعیت شلنگ ها در پشت دستگاه مطمئن شوید. در صورتی که شلنگ ها دچار پیچ خوردگی باشند می توانید آن ها را از سرپیچ باز کرده و دوباره ببندید و به این ترتیب تاب خوردگی آن را از بین ببرید.

روش۳

۳- مطلب دیگری که می تواند باعث خوب شسته نشدن لباس ها و انجام تعمیرات ماشین لباسشویی شود، این است که آبی که لباس ها با آن شسته می شوند هنگام آبکشی از محفظه شستشو خارج نشود و این باعث شود که آب و کف حاصل از شستشو در لباس ها بماند. به همین دلیل متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی توصیه می کنند که اگر دیدید که پس از خارج کردن لباس ها از لباسشویی آثار کف و آب آلوده بر روی آن مانده است مسیر خروجی آب را باید چک کنید.

کثیف بودن لباس

جهت انجام تعمیرات ماشین لباسشویی در مسیر خروجی آب باید ببینیم که آیا در شلنگ تخلیه و مسیر خروج آب از دیگ شستشو جسم خارجی باعث مسدود شدن و گرفتگی شده است یا خیر. در صورت وجود جسم خارجی یا گرفتگی بهتر است با مشورت کارشناسان تعمیرات ماشین لباسشویی آن را از دستگاه خارج کنید.

برای آنکه بتوانید با سایر مشکلات و ایراداتی که ممکن است دستگاه لباسشویی شما با آن مواجه شود و همچنین روش ها و راهکارهای تعمیرات ماشین لباسشویی آشنا شوید توصیه می کنیم به صفحه تعمیرات ماشین لباسشویی کریم زاده مراجعه نمایید. همچنین شما می توانید در صورت بروز مشکلی در لباسشویی خود که قادر به حل و فصل آن نیستید با کارشناسان و متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی ما در آی سی کار تماس حاصل نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست