تعمیر و تعویض برد الکترونیکی لباسشویی

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ، دلایل خرابی برد ، رفع عیب برد لباسشویی ، تعویض برد لباسشویی ، تبدیل برد الکترونیک لباسشویی ، آموزش تعمیر برد لباسشویی ، مشکلات خرابی لباسشویی که به برد الکترونیکی مرتبط میباشد و … را در مقاله برد الکترونیکی ماشین لباسشویی تحت پوشش قرار داده ایم  ، با آی سی کار همراه باشید .

نتیجه تصویری برای تعمیر برد لباسشویی

توجه : شما عزیزان برای  تعمیر لباسشویی و یا تعویض و تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی میتوانید از خدمات آی سی کار بهره مند شوید .
آسیب دیدن قطعات لوازم الکتریکی معمولا باعث عدم کارکرد یا کارکرد ناصحیح قطعات موجود دیگر در آن دستگاه می شود ، امروزه یکی از وسایل پرمصرف در خانه ماشین لباسشویی است که در صورت بروز خرابی در قطعات آن باعث تعویق در کارهای خانه و ایجاد مشکلاتی می شود ، گاهی اشکالات فنی در قسمتهایی از ماشین لباسشویی به وجود می آید مثلا خرابی در قسمت سیم کشی ، صفحه کلید ، پنل دیجیتالی ، میکرو سوئیچ درب ، المنت (هیتر) ، ترمیستور، سنسور حراراتی ، شیر برقی لباسشویی ، تایمر لباسشویی ، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ، واتر پمپت تخلیه باسشویی ، هیدروسنسور و …
مشکلات مرتبط به قسمتهای مختلف دستگاه می تواند الکترونیکی و یا مکانیکی باشد تشخیص دقیق وبه موقع قطعه معیوب شده و سوخته از بروز صدمات جدی در ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. بعضی از مشکلات دیگر که می تواند برای یک دستگاه بوجود آید می تواند به دلیل استفاده نادرست از وسیله باشد مثلا استفاده از پودر بی کیفیت ماشین لباسشویی که با تولید کف زیاد می تواند لوله هوای هیدروسنسور را بسته و عمل ابگیری را دچار مشکل کند. پس استفاده صحیح از وسایل خانگی مهمترین دلیل نگهداری و افزایش عمر وسیله می باشد. در این مقاله به آشنایی با قطعه مهمی در ماشین لباسشویی به نام برد الکترونیکی و عیب های حاصل شده از خرابی در این قطعه و همچنین تعمیرات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آموزش تعمیر برد لباسشویی می پردازیم .

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

با توجه به پیشرفت در زمینه تکنولوژی و علم ، تولیدات لوازم خانگی برای ایجاد نو آوری ها و کارایی بهتر از وسیه قطعاتی جدید را جایگزین قطعات قبلی می کند تا کارایی بهتری را در لوازم خانگی ارائه دهد ، در ماشین لباسشویی ها نیز این روند وجود دارد ، یکی از قطعات ماشین که با پیشرفت تکنولوژی به روز شده است برد الکترونیکی آن است که در ماشین لباسشویی های جدید پیشرفته تر شده است .
با در نظر گرفتن اینکه ماشین لباسشویی های تولید جدید دارای برد های تخصصی و پیشرفته تری می باشند که وظیفه آنها کنترل سایر قسمتهای ماشین لباسشویی می باشد ، بنابراین اگر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار مشکل و نقص فنی شود باید تعمیرات آن را به تعمیرگاه های مجاز بسپارید و از دست کاری کردن آن بپرهیزید .
وظیفه اصلی برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی کنترل و هدایت فرمان هایی است که از سمت دکمه استارت برای شروع کار و تایمر که زمان کارکرد شسشتو را معین می کند است ، این قطعه کارکرد بسیار مهمی در ماشین لباسشویی دارد و چنانچه اسیب ببیند مشکل اساسی در دستگاه به وجود می آید و شما قادر به استفاده از ماشین لباسشویی به هیچ وجه نخواهید بود ، در صورت معیوب شدن برد الکترونیکی حتی ماشین لباسشویی روشن نیز نخواهد شد .
چنانچه برد الکترونیکی لباسشویی بوش ، آاگ ، سامسونگ و ال جی شما عزیزان نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد از خدمات آموزش تعمیر برد لباسشویی تعمیرات لباسشویی آاگ ، تعمیرات لباسشویی بوش ،  تعمیرات لباسشویی ال جی،  تعمیرات لباسشویی سامسونگ  بهره مند شوید .

چرا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خراب شده است ؟

در صورت غیر قابل تعمیر بودن برد الکترونیک ماشین لباسشویی باید به تبدیل برد الکترونیک لباسشویی روی آورد که متخصصین ما توانسته اند با برنامه نویسی و طراحی بردی کاملا جدید این امر را ممکن کنند و تبدیل برد الکترونیک لباسشویی بسیار آسان کنند در تبدیل برد الکترونیک لباسشویی بر خلاف برد های تبدیل دیگر داخلی یا چینی نیازی به تغییر ظاهری صفحه نمایش ( پنل لباسشویی ) نیست بلکه با همان صفحه نمایش و برنامه های شستشوی قبلی بدون تغییر امکان پذیر شده است و میتوان نام دیگر تبدیل برد الکترونیک لباسشویی برد اصلی لباسشویی نامید .قطعات تشکیل دهنده برد الکترونیکی  لباسشویی خازن ها و فیوزهای حساس هستند که روی برد تعبیه شده اند ، در صورتی که برق دچار نوسان شود باعث اتصالی در خازن و سپس سوختن برد الکترونیکی لباسشویی خواهد شد .
همچنین اگر به دلایلی مانند کار نکردن صحیح قطعات درونی ، آب به درون ماشین نفوذ کند باعث ایجاد اتصالی در سیم پیچی داخلی می شود و  برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می سوزد در صورت بروز چنین مشکلی خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد (اب به داخل ماشین نفوذ کرده سیم پیچی ها اتصالی می کنند و بدنه ماشین نیز دارای برق می شود) در صورت آتش سوزی ماشین نیز برد الکترونیکی می سوزد و قابل تعمیر نیست ؛ در صورتی که مشکل از خازن و فیوزهای برد الکترونیکی باشند و قابل تعمیر ، می توان برد را تعمیر کرد اما در صورتی که برد بسوزد و قابل تعمیر نباشد ، برد جدیدی را بر روی ماشین نصب می کنند تا ماشین لباسشویی بتواند دوباره کارکرد داشته باشد و کاربر بتواند برای شستشوی البسه از آن استفاده کند .
در صورت تعویض برد اطمینان حاصل کنید تا از برد اورجینال و مناسب استفاده شود تا هزینه تعمیرات شما به هدر نرود و هم چنین ماشین لباسشویی بتواند مثل سابق کارکرد درستی داشته باشد و صدمه ای به قطعات دیگر ماشین لباسشویی و یا خود دستگاه به طور کل ایجاد نکند .

برد لباسشویی

مشکلات ماشین لباسشویی که به برد الکترونیکی مرتبط است

  • مشکل در اجرای برنامه‌ها توسط ماشین لباسشویی: یعنی لباسشویی برنامه را طبق برنامه و دستور صادرشده انجام نمی‌دهد.
  • ازکارافتادن و کار نکردن پنل جلویی ماشین
  • خاموش شدن پنل جلویی ماشین لباسشویی
  • خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار
اگر مشکل لباسشویی ایندزیت ، کنوود ، دوو و ارج شما عزیزان به برد الکترونیکی مرتبط میباشد کافی است از خدمات   تعمیرات لباسشویی دوو ، تعمیرات لباسشویی ایندزیت ، تعمیرات لباسشویی کنوود ،  تعمیرات لباسشویی ارج آموزش تعمیر برد لباسشویی بهره مند شوید .

تعمیرات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

نتیجه تصویری برای تعمیر برد لباسشویی

آموزش تعمیر برد لباسشویی گاهی برد الکترونیکی به قدری صدمه دیده است که نمی توانید آن را تعمیر کنید و باید تعویض شود در این صورت برای کاهش در هزینه و زمان بهتر است قطعه را سریع تر عوض کنید در این صورت تعویض کار بیهوده ای است زیرا بعد از چند بار کار کردن دوباره قطعه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر خواهد داشت و این کار مقرون به صرفه نیست زیرا مجددا باید هزینه تعمیرات را بپردازید و هم چنین ممکن است قطعه معیوب به ماشین لباسشویی آسیب برساند ، نوع دیگر از تعمیرات برد هستند که با تعمیر قسمتی از برد یا تعویض قطعه کوچک برد شما مانند روز اول می‌شود و دیگر نیازی به تعویض آن نیست و شما از قطعات اولیه دستگاه خود استفاده می‌کنید. در بسیاری از موارد تعمیرات برد مقرون‌ به‌صرفه خواهد بود.
پس از تلاش های ناموفق برای تشخیص و چک کردن قطعات معیوب معمول و هر چیز دیگری می توان بر روی آن نتیجه گیری کرد که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خراب است .
اگر شما اطلاعات فنی کافی برای تعمیرات دارید با طی کردن مراحل زیر می توانید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را تعمیر یا تعویض کنید :
هشدار: تعمیر لوازم خانگی می تواند خطرناک باشد، اطمینان حاصل کنید که از راهنماهای مناسب، ابزار و وسایل ایمنی صحیح برای انجام تعمیرات استفاده کنید و تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که تمام مراحل را درک کرده اید و قادر  به انجام تعمیرات هستید، برخی از تعمیرات باید توسط یک تکنسین واجد شرایط انجام شود.
۱) برق را خاموش کنید
برای ایمنی خود و ماشین لباسشویی قبل از شروع تعمیرات ، دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز بکشید تا با خیالی آسوده بدون صدمه زدن به جان خود و دستگاه تان به تعمیرات بپردازید. (این مرحله ساده پیش نیاز و از مهمترین مراحل تعمیرات یا تعویض قطعات در لوازم الکتریکی می باشد، بنابراین این مورد را جدی بگیرید)
۲) کنترل پنل را خارج کنید
کنترل پنل را برداشته و پوشش کشیده شود، با استفاده از پاک کننده های الکتریکی این قسمت را از آلودگی ها پاکسازی کنید، اکنون اجازه دارید یک نگاه دقیق تر داشته باشید
نگاهی به آن الکترولیتیک در قسمت منبع تغذیه نگاه کنید از برد الکترونیک، بالا برجسته است، او خشک شده است.
۳) خازن های الکترولیتی باید به طور کامل صاف باشند و هنگامی که تا خوردگی در ان ها باشد مطمئن باشید آنها شکست خورده اند و یا حداقل در حال خروج از برد الکترونیکی هستند به دلیل گذشت زمان و کارایی و همچنین وجود حرارت مهر و موم های خازن آب شده است و شکسته شده است یا از جای در آمده است.اگر الکترولیت ها از برد خارج شده باشد باعث خرابی و اسیب دیدن برد الکترونیکی می شود ، در صورت خرابی در قسمت خازن ، خازن جدیدی روی برد نصب می شود و برد می تواند به فعالیت خود در مجموعه قطعات ماشین لباسشویی ادامه دهد.
برای تعویض خازن های معیوب برد الکترونیکی ماشین لباسشویی نیز وقتی تلاش کردید کار ماشین لباسشویی را شروع کنید سعی می کنید درب را قفل کنید و موتور حدود ۵ ثانیه یا بیشتر روشن می شود و هرگز پیشرفت نخواهد کرد پس از این، نور قفل درب چشمک می زند حتی اگر برنامه را لغو کنید آن را خاموش کنید و سعی کنید آن را دوباره شروع کنیدهمین جریان فقط ادامه خواهد داد. تنها راه برای خاموش کردن نور قفل درب، این بود که دو شاخه دستگاه را از پریز جدا کنید، پس از جدا کردن و وصل آن دوباره چرخه تکرار می شود. روشن، ضربه شروع، قفل کلیک، موتور تبدیل، و سپس هیچ چیز کار نمی کند فقط نور قفل درب چشمک زن می زند .
بنابراین کنترل پنل را کشیده و در نگاه اول هیچ چیز را غیر عادی نمی بینید ، اما پس از بازرسی دقیق تر، یک خازن کوچک ۱۰۰۰ متری با ۶٫۳ ولت  پیدا می کنید ، کلاهک قدیمی که به مرور زمان یا بر اثر حرارت زیاد آب شده است و لحیم ان باز شده است را برداشته و به جای آن خازن جدیدی را نصب می کنید ، چگونگی کارکرد این مدار کنترل کمی پیچیده است اما کارایی این خازن ها با قفل درب ماشین لباسشویی در ارتباط است ، وقتی درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود ماشین نمی تواند کارکرد خود را شروع کند و پیشرفتی نخواد داشت و موتور ماشین تا زمانی که تعمیرات لازم انجام نشود نمی تواند با این مشکل مواجه شود،  بنابراین عملکرد این خازن ها در مدار برد اکترونیکی ماشین لباسشویی بسیار حائز اهمیت است .
‫5/5 ‫(1 نظر)
‫3/5 ‫(2 نظر)

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام پی دی اف یاکتاب اموزش انواع برد لوازم خانگی میخواستم اگه موجود هست راهنمایی کنید تشکر

    پاسخ
  • از مطلبی که نوشته بودین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کارام رو اینترنتی انجام میدم. اینجا هر چیزی که میخوایم پیدا میشه و کسایی مثل شما با ارائه مطلبای بدردبخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. حتی دیدم واسه لوله بازکنی برچسب دیگه نیازی نمیشه و با دوتا کلیک ساده میشه چاه بازکن پیدا کرد! دم همگی شما صاحبای سایت های مختلف گرم که اینطوری کارمون رو راحت کردین.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست