یخچال فریزر

غذاهای باقیمانده را از یخچال درمی‌آورید، ولی یخچال هنوز هم بو می‌دهد؟ همیشه بوی بد یخچال از غذاهای باقیمانده نیست! در اینجا دلایل آن را توضیح می‌دهیم.

وقتی همه ظروف یکبار مصرف محتوی باقیمانده‌ی غذا و پنیرها را از یخچال خارج کردید ولی یخچال هنوز هم بو می‌دهد، نگران نباشید. دلایل خیلی ساده‌ای هست که باعث می‌شوند یخچال‌تان بو بدهد و راه‌حل‌های خیلی ساده‌ای برای حل وجود دارد.

مشکل احتمالی:‌ یخچال شما

مشکل: یخچال شما از چه چیزی ساخته شده است؟ پلاستیک، درست است؟ خوب، پلاستیک بوها جذب می‌کند، بنابراین مشکل اصلی کل یخچال می‌باشد.

راه‌حل: تمیز کردن خیلی کمک می‌کند. برای جذب بوها، یک ظرف در باز جوش شیرین را داخل یخچال قرار دهید (برای افزایش سطح پودر را روی یک قفسه بپاشید.) پودر جوش شیرین بوهای بد را جذب کرده و بعد از حدود سه روز یخچال بوی خوبی خواهد داد.

بحث‌هایی وجود دارد که چگونه جوش شیرین واقعاً بوها را حذف می‌کند. پودر جوش شیرین بی‌کربنات سدیم است که بوها را با ایجاد تعادل اسیدی با اضافه کردن مواد آلکالینی و اسید در هوا ایجاد می‌کند. همچین می‌توانید یک فنجان جوش شیرین را در یک گالن آب حل کرده و از آن برای پاک کردن یخچال استفاده کنید.

اگر دنبال راه‌حل سریع‌تر هستید قهوه را امتحان کنید. یک فنجان قهوه را در یک‌کاسه یا بشقاب ریخته و آن را به مدت ۲۴ یا ۴۸ ساعت داخلیخچال قرار دهید. قهوه در حین حالی که بوهای بد را پوشش خواهد داد آن‌ها را جذب خواهد کرد.

استفاده از یک اسفنج پنبه‌ایی آغشته به وانیل حدود ۲۴ ساعت داخل یخچال هم بوهای بد را حذف می‌کند.

دیگر مقصرهای شایع

صندوق سبزیجات نامطبوع شده است.

مشکل:‌ وقتی بوی بدی را در یخچال متوجه می‌شوید، احتمالا سبزیجات قدیمی را بیرون می‌ریزید، اما خود صندوق را هم تمیز می‌کنید؟ آب سبزیجات شفاف است و بین شکاف‌های محفظه مانده و باعث بوی بد می‌شوند.

راه‌حل:‌ فقط مطمئن شوید که صندوق سبزیجات تمیز است، آن‌ها را در بیاورید و با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید.

زیر صندوق ها را بررسی کنید

مشکل: حتی اگر صندوقهای میوه و سبزیجات ظاهر تمیز باشند، ممکن است که کثیف باشند. آب و تکه‌های غذا زیر صندوق‌ها گیر می‌کنند. آن‌ها فاسد و کپک می‌زنند و بوی بد به جا می‌گذارند.

راه‌حل:‌ یک سطل را با آب گرم و یک چهارم فنجان مایع سفیدکننده پر کنید. صندوق‌های میوه و سبزیجات را خارج کرده و زیر آن‌ها را محلول سفید کننده و دستمال پارچه‌ایی تمیز کنید. بعد از تمیز کاری کامل، آنجا را با یک دستمال دیگر خشک کنید تا بوی سفیدکننده نیایید.

قطره‌چکان کپک زده است

مشکل:‌ برخی یخچال‌ها دارای سینی هستند که رطوبت تولید شده در حین سرد کردن را جمع می‌کنند. لازم است این سینی‌ها را هر چند وقت یک بار تمیز شوند که در غیر این صورت بوی وحشتناکی می‌دهد و حتی سریز می شوند.

راه‌حل: اول، ببینید که یخچال‌تان این سینی را دارد یا نه. در کتابچه‌ی راهنمای به قسمت نگهداری مراجعه کنید اگر باشد آنجا توضیح داده شده است. اگر کتابچه‌ی را ندارید، می‌توانید آن را آنلاین به صورت PDF دریافت کنید. فقط کافی که برند و مدل یخچال را در همین جا یا در گوگل جستجو کنید.

اگر یخچال این سینی قطره‌چکان را دارد، یخچال را از برق در آورده و تمامی مواد غذایی را خارج کرده و براساس دستورالعمل مندرج در دفترچه‌ی راهنما سینی را خارج کنید. سپس، آن را با آب گرم و مایع ظرفشویی شسته و سرجایش نصب کنید.

مشکل از یخچال نیست

مشکل: همه راه‌حل‌های بالا را امتحان کردید ولی مقصر را نیافتید.

راه‌حل:‌ شاید کلاً بو مربوط به یخچال نباشد ولی زیر آن کثیف باشد. ممکن است که مواد غذایی  آن زیر رفته و آنجا گندیده شده باشند. یخچالرا بیرون کشیده و زیر آن را تمیز کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
‫0/5 ‫(0 نظر)

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست