برنامه های شستشو و طرز کار با لباسشویی ال جی + معنی کلمات روی لباسشوییبرنامه های شستشو

 

لباسشویی های اتوماتیک امروزی با انجام تمامی مراحل شستشو آنهم تنها با فشار دادن چند دکمه، شما را از اتلاف زمان بسیار و انجام دادن کاری پرزحمت آسوده کرده اند. با این حال، در صورتی که طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی را بلد نباشید و در انتخاب برنامه شستشوی مناسب دچار اشتباه شوید، ممکن است به لباس های خود آسیب رسانده و حتی موجب استهلاک بیش از اندازه دستگاه شوید. طرز کار با لباسشویی ال جی معنی کلمات روی لباسشویی تعمیرات آی سی کار

در این مطلب از تعمیرات آی سی کار قصد داریم تا به صورت کامل و با ارائه تصاویر راهنما، نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰٫۵ کیلویی را به همراه معنی کلمات روی لباسشویی ال جی، انواع تنظیمات برنامه شستشوی لباسشویی ال جی و… را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

محتویات این مقاله:

 • نحوه کار و استفاده از ماشین لباسشویی ال جی
 • برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی
 • معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی
 • عملکرد دکمه های ماشین لباسشویی ال جی
 • طرز کار با لباسشویی ال جی

در این مطلب چند نمونه از صفحه کاربری یا همان دکمه های ماشین لباسشویی ال جی را که در جلوی دستگاه قرار دارند، برای شما آورده ایم که از مدل ها و ظرفیت های مختلف از جمله لباسشویی ال جی ۶، ۷، ۸، ۹، و ۱۰٫۵ کیلویی انتخاب شده اند و بر اساس آنها، معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی و تمامی برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی را شرح خواهیم داد، تا نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی را به خوبی یاد گرفته و امکان کار با تمامی مدل ها را داشته باشید. زیرا همچنان که خواهید دید، شباهت های بسیاری در میان مدل های مختلف ال جی وجود دارد و بنابراین با خواندن کامل این متن، روش استفاده از لباسشویی ال جی را صرف نظر از مدل آن فرا خواهید گرفت. معنی کلمات روی لباسشویی

طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی

پس از نصب صحیح لباسشویی ال جی، نوبت به استفاده از آن می رسد. ممکن است این کار ساده بنظر بیاید. اما بسیاری از افراد، نحوه کار با لباسشویی ال جی خود را به درستی نمی دانند و یا فکر می کنند که روش آنها درست است! عمدتا در انتخاب بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی برای شستن پتو، حوله، کفش و… دچار اشتباه شده و مثلا به لباس های حساس و ظریف خود با انتخاب برنامه نامناسب آسیب می زنند. برخی نیز مراقبت از دستگاه را به خوبی نمی دانند و هرگونه اشتباهی اعم از قرار دادن البسه زیاد درون دستگاه، وزنه های سنگین بر روی لباسشویی و… را مرتکب شده و موجب بروز مشکل و خرابی لباسشویی ال جی خود می شوند.

اگر لباسشویی ال جی شما دچار مشکل شده و یا از کار ایستاده است، پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر ابتدا به مطلب عیب یابی لباسشویی ال جی مراجعه کنید تا در صورت امکان خودتان مشکل دستگاه را برطرف کنید. در صورتی که تسلط فنی برای انجام اینکار را ندارید و یا قادر به رفع مشکل نبودید، می توانید با مراجعه به صفحه تعمیر لباسشویی ال جی و یا تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۵۴۵۸۴ درخواست تعمیرات خود را ثبت نمایید تا متخصص تعمیرات آی سی کار در زمانی که شما مشخص میکنید برای کمک به منزلتان مراجعه کند.

 

روش کار با لباسشویی ال جی به این صورت است که ابتدا با در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه (۶، ۷، ۸، ۹ و یا ۱۰٫۵ کیلویی) مقدار مناسب لباسها را در داخل دیگ دستگاه قرار داده و سپس درب آن را می بندیم. سپس به مقدار مناسب پودر لباسشویی و یا

مواد مشابه آن (مایع و قرص شستشو) را در محفظه جاپودری لباسشویی ال جی می ریزیم. البته مایع را می توان در داخل دیگ هم ریخت و قرص را باید حتما در داخل دیگ قرار داد. در صورتی که بخواهیم چند مرتبه شستشو و یا پیش شستشو داشته باشیم، بخش های کوچکتر محفظه جاپودری را هم باید پودر بریزیم. همچنین برای نرم کننده هم قسمت مخصوصی تعبیه شده است، که در صورت نیاز به استفاده از نرم کننده باید در این قسمت مایع نرم کننده ریخته شود. تعمیرات آی سی کار

 معنی کلمات روی لباسشویی

حال با زدن دکمه power یا همان استارت لباسشویی را روشن می کنیم و با توجه به نوع لباسها، جنس آنها و میزان کثیفی لباسها برنامه شستشوی مناسب را انتخاب می کنیم (تمامی برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی در ادامه مطلب توضیح داده شده است). علاوه بر انتخاب برنامه، امکان افزودن تنظیمات اضافی همچون آبکشی اضافی، خشک کن و غیره برای سیکل شستشو وجود دارد، که برای اینکار باید معنی گزینه های ماشین لباسشویی و کارایی دکمه های لباسشویی ال جی را به خوبی بدانید. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

در نهایت با انتخاب دکمه Start یا شروع، فرآیند شستشو به صورت اتوماتیک آغاز می گردد و تنها پس از اتمام کامل سیکل شستشو، درب دستگاه را می توان باز نمود.

توجه کنید که در بسیاری از مدل های لباسشویی، در اواسط فرآیند شستشو امکان توقف وجود ندارد. پس از شروع سیکل، باز کردن درب لباسشویی برای اضافه یا کم نمودن لباس ممکن نیست و باز کردن محفظه جاپودری هم اشتباه است. البته به تازگی در برخی از مدل های جدید لباسشویی ال جی، قابلیت توقف در اواسط کار و اضافه و کم کردن لباسهای داخل دستگاه نیز افزوده شده است. معنی کلمات روی لباسشویی

انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

در این قسمت تمامی برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی ظرفیت های ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰٫۵ کیلویی به همراه مشخصات و تنظیمات آن ها را آورده ایم :

 • برنامه شستشوی پنبه ای (Cotton):

جنس لباس مناسب: برای لباسهای رنگی سبک (پیراهن، لباس شب، پیژامه و…) و لباسهای کتان سفید نسبتا کثیف (لباس زیر) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه) – در این برنامه شستشو به کمک حرکات متفاوت دیگ عملکرد بهتری از لباسشویی دیده می شود.

 • برنامه شستشوی پنبه ای کم مصرف (Cotton Eco):

مشابه با برنامه پنبه ای است که در برخی مدل ها cotton+ نامگذاری شده است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – با مصرف حداقل انرژی عملکرد شستشوی بهینه را ارائه میکند.

 • برنامه شستشوی ضد چروک (Easy Care):

جنس لباس مناسب: پلی آمید، اکریلیک، پلی استر – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – این برنامه مناسب پیراهن های پرمصرف روزانه که نیازی به اتو ندارند مناسب است.

 • برنامه شستشوی ترکیبی (Mix):

جنس لباس مناسب: انواع لباس به جز لباس های خاص (ابریشمی/ ظریف، لباس ورزشی، لباس های تیره، پشمی، پر/ پرده ها) – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – برای شستشوی خودکار البسه گوناگون به طور همزمان.

 • برنامه شستشوی لباس کودک (Baby Care):

جنس لباس مناسب: برای لباس بچه نسبتا کثیف – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه) – حذف لکه های چربی و آبکشی بهتر برای اقلام بزرگ چون روکش لحاف، متکا و غیره.

 • برنامه شستشوی ضد حساسیت (Skin Care):

جنس لباس مناسب: برای لباس هایی که مستقیما با پوست در تماس هستند (مثل لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش متکا) – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – حذف موثر مواد شوینده از روی لباس.

 • برنامه شستشوی بهداشتی (Hygiene):

جنس لباس مناسب: برای لباس های پنبه ای، لباس زیر، روکش بالشت، روتختی و البسه کودک – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد – این برنامه البسه را در دمای بالا می شوید.

 • برنامه شستشوی پر (Duvet):

جنس لباس مناسب: برای موارد داخل رختخواب (مثل پر، بالش، پتو و روکش مبلمان) کثیف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه برای موارد بزرگی چون پتو، لحاف و غیره مناسب است.

 • برنامه شستشوی لباس ورزشی (Sports Wear):

جنس لباس مناسب: این برنامه مناسب لباسهای ورزشی و کفش کتانی است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه)

 • برنامه شستشوی ظریف (Delicate):

این برنامه با اسم gentle care هم نامگذاری شده است – جنس لباس مناسب: برای لباسهای ظریفی که به آسانی خراب می شوند – دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – مناسب برای لباس های زیر، بلوز و لباس های ظریف.

 • برنامه شستشوی پشمی (Wool):

جنس لباس مناسب: برای البسه پشمی قابل شستشو با ماشین لباسشویی – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – حتما از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی قابل شستشو با ماشین استفاده کنید.

 • برنامه شستشو ی سریع ۳۰ دقیقه ای (Quick 30):

جنس لباس مناسب: برای البسه رنگی که نسبتا کثیف هستند – دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه شستشوی خودکار و سریعی برای میزان لباسهای کم و نسبتا کثیف ارائه می نماید.

 • برنامه شستشو ی شدید ۶۰ دقیقه ای (Intensive 60):

جنس لباس مناسب: برای لباسهای پنبه ای و ترکیبی (برنامه ویژه ۶۰ دقیقه ای برای لباسهای معمولی) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – برای شستشوی خودکار و بهتر با حداقل مصرف انرژی این برنامه توصیه می شود.

 • برنامه آبکشی+خشک کن (Rinse+Spin):

جنس لباس مناسب: برای البسه عادی قابل شستشو – قابل استفاده برای لباسهایی که فقط به آبکشی نیاز دارند، یا افزودن آبکشی به البسه ای که برای آنها نرم کننده به کار رفته است.

 • برنامه شستشو ی مستقیم کم حجم (Direct Wear):

جنس مناسب لباس: برای البسه مخلوط پنبه، لباس های پلی استر، بلوز – دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتی گراد – حداکثر ۳ یا ۴ تکه لباس – این برنامه ی به صورت سریع و در عرض ۸۰ دقیقه برای تعداد کمی لباس نسبتا کثیف، فرآیند شستشو و خشک کن را اجرا می کند.

 • برنامه شستشو ی لکه بری (Stain Care):

جنس مناسب لباس: برای لباسهایی با پارچه مخلوط پنبه و لباسهای غیر ظریف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (۳۰ درجه تا ۶۰ درجه) – این برنامه قابلیت پاک کردن لکه از جمله لکه نوشیدنی، قهوه، آبمیوه، خاک و غیره را دارد (دمای شستشو به تدریج و مرحله به مرحله زیاد شده تا لکه های مختلف را پاک نماید).

 • برنامه شستشو ی بیصدا (Silent Wash):

جنس مناسب لباس: برای لباسهای پنبه ای ترکیبی، پلی استر ترکیبی، بلوز و غیره – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – این برنامه با حداقل انرژی و ارتعاش و مصرف الکتریسیته برای استفاده در شب مناسب است.

 • برنامه شستشو ی البسه مشکی (Dark Wash):

جنس مناسب لباس: البسه تیره رنگ پنبه ای یا ترکیبی – دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه مانع از تغییر رنگ البسه می شود و برای لباسهایی که احتمال سفید شدن دارند مناسب است (از مواد شوینده ویژه استفاده کنید).

 • برنامه دانلود شده (Download Cycle):

در صورتی که هیچ برنامه خاصی را دانلود نکرده باشید، این گزینه به صورت پیشفرض بر روی برنامه آبکشی+خشک کن (Rinse+Spin) قرار دارد.

 • برنامه شستشوی موارد رختخواب (Bedding):

این برنامه مشابه با برنامه پر یا Duvet در لباسشویی های ال جی و غیره است. در برخی مدل ها نیز با نام bedcover نامگذاری شده است- برای شستشوی روتختی، ملافه، رولحافی و غیره مناسب است. توصیه می شود فقط یک نوع کالا و زیر ۲ کیلوگرم را با این برنامه بشورید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

تعمیرات آی سی کارمطالب مرتبط :

کدخطا یا ارورهای لباسشویی ال جی

دفترچه راهنمای لباسشویی ال جی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

حال که کلیت طرز استفاده از ماشین لباسشویی ال جی و برنامه های شستشوی آن را توضیح دادیم، لازم است تا با معنی کلمات روی لباسشویی ال جی نیز آشنا شده و کارکرد دکمه های ماشین لباسشویی ال جی را به خوبی بدانیم تا بتوانیم استفاده صحیح و کاملی از دستگاه داشته باشیم. طرز کار با لباسشویی ال جی تعمیرات آی سی کار

در اینجا با بررسی بیش از ده ها مدل مختلف از لباسشویی های ال جی و پنل کنترلی هر یک، چهار مدل مختلف از آنها را برای شما عزیزان انتخاب کردیم و قصد داریم تا معنی علامت ها و طرز استفاده از دکمه های لباسشویی ال جی را توضیح

دهیم. در این بخش دکمه های اصلی را در هر پنل توضیح داده ایم و کاربرد دکمه های لباسشویی ال جی که در همه مدل ها یکسان هستند را به بخش بعدی موکول کرده ایم. تکرار می کنیم که به دلیل تشابه و یکسان بودن لغات و واژه های روی لباسشویی ال جی، استفاده از این آموزش برای تمامی مدل ها و ظرفیت های ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰٫۵ کیلویی امکان پذیر است.

نمونه اول معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

دکمه های روی ماشین لباسشویی ال جی نمونه اول معنی کلمات روی لباسشویی

۱- دکمه پاور (Power) :

با فشردن این کلید لباسشویی روشن و خاموش می شود.

۲- دکمه شروع/ توقف (Start/Pause) :

با فشار دادن دکمه شروع یا توقف، امکان آغاز سیکل شستشو و یا متوقف ساختن آن را دارید. در صورتی که عمل توقف انتخاب شده باشد و یا در پایان سیکل برنامه شستشو باشید، به مدت ۱ الی ۲ دقیقه درب باز نخواهد شد.

۳- صفحه نمایش (Display) :

 • صفحه نمایش مواردی چون تنظیمات، زمان باقیمانده، قابلیت های دلخواه و پیامهای وضعیت دستگاه را نمایش می دهد. زمانی که دستگاه روشن باشد، تنظیمات پیش فرض بر روی صفحه نمایش روشن می شوند.
 • صفحه نمایش زمان باقیمانده را در نمایشگر دیجیتال نشان می دهد. در زمانیکه دستگاه بصورت اتوماتیک مشغول محاسبه وزن سبد لباسها می باشد، چشمک زدن یا حالت تشخیص روی خواهد داد.
 • با توجه به مدل لباسشویی، اعداد مربوط به دور چرخش دستگاه ممکن است متفاوت باشند.

۴- ولوم برنامه ها (Program Knob) :

برنامه های مختلف بر اساس نوع لباس ها وجود دارند که به کمک ولوم چرخشی قابل انتخاب هستند. با انتخاب هر یک از برنامه ها لامپ مربوط به آن روشن می شود.

۵- تنظیمات دلخواه (Options) :

این بخش امکان انتخاب تنظیمات اضافی را به صورت دلخواه به شما می دهد که در صورت انتخاب شدن هر یک، چراغ مربوط به آن روشن می شود. با استفاده از این کلیدها می توانید تنظیمات دلخواه را پس از انتخاب برنامه اصلی شستشو اعمال نمایید. تعمیرات آی سی کار

تنظیم برنامه خشک کن ماشین لباسشویی ال جی:

علامت های خشک کن بر روی لباسشویی ال جی طرز کار با لباسشویی ال جی

۱- عادی یا نرمال: پارچه های پنبه ای و کتان مانند حوله های پنبه ای، تیشرت و البسه کتان – این گزینه را برای کاهش زمان و انرژی مصرفی در هنگام سیکل خشک کردن لباس ها انتخاب کنید.

۲- آماده اتو: برای البسه کتان و پنبه ای که در انتهای سیکل آماده اتو باشند – برای اینکه لباسها آماده و به راحتی قابل اتو باشند، خشک کردن را در شرایط مرطوب اتمام می کند.

۳- دمای پایین: برای پارچه های حساس و ظریف و الیاف مصنوعی مناسب برای برنامه های ضد چروک و ترکیبی – برای کاهش صدمات وارده به لباسها در دمای پایین خشک می کند.

۴- نرمال بهینه: مشابه با برنامه خشک کن عادی با قابلیت مصرف انرژی کمتر.

نکته:

 • انتخاب زمان سیکل خشک کن با توجه به حجم البسه قابل تغییر است. پیشنهاد می شود برای ۱٫۵ کیلو لباس زمان ۶۰ دقیقه انتخاب گردد.
 • جهت اطمینان از نتایج خشک کن عالی، بیشترین دور چرخش دستگاه را در سیکل شستشو انتخاب نمایید.
 • در صورتی که ماکزیمم حد البسه در سیکل خشک کن رعایت شده باشد، می توان به صورت پشت سر هم (شستشو+خشک کن) از دستگاه استفاده نمود.

معنی نشانه ها یا علائم روی ماشین لباسشویی ال جی در این مدل:

تعمیرات آی سی کار

شکل a: پیش شستشو یا Pre Wash

شکل b: ضد چین و چروک یا Crease Care

شکل c: آبکشی اضافی یا +Rinse

شکل d: افزودن البسه یا Add Item

شکل e: شستشوی دیگ یا Tub Clean

شکل f: خشک کردن یا Dry

نمونه دوم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

دکمه های روی ماشین لباسشویی ال جی نمونه دوم طرز کار با لباسشویی ال جی

۱- ولوم یا گردونه برنامه ها

۲- دکمه شروع/ مکث

۳- دکمه خشک کن یا چرخش

۴- دکمه انتخاب دما

۵- دکمه روشن/ خاموش

۶- دکمه آبکشی بهداشتی

۷- دکمه پیش شستشو یا خیس خوردن

۸- دکمه حداکثر توان

۹- دکمه ضد چروک

۱۰- دکمه های مربوط به قفل کودک

۱۱- دکمه های مربوط به شستشوی دیگ

۱۲- دکمه تاخیر زمانی

نکته:

 • هنگامی که عبارت Detecting یا تشخیص در صفحه نمایش ظاهر شود، درام لباسشویی به آرامی چرخیده و میزان لباس های موجود را تشخیص می دهد که چند ثانیه طول می کشد. این قابلیت در حالت های Cotton، Cotton Eco، Mix، Easy Care، Skin Care و Baby Care امکان پذیر است. طرز کار با لباسشویی ال جی
 • در مدل های مختلف این سری، ماکزیمم سرعت چرخش دیگ یا همان خشک کن (۱۴۰۰ دور بر دقیقه) متغیر بوده و در برخی ۱۰۰۰ و در برخی دیگر ۱۲۰۰ دور بر دقیقه است.
 • در صورتی که کلید چرخش یا Spin پس از چندبار فشار دادن بر روی حالت Rinse Hold قرار بگیرد، لباس ها پس از آبکشی بدون ورود به مرحله خشک کردن، در آب غوطه ور می مانند. تعمیرات آی سی کار

نمونه سوم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

دکمه های روی ماشین لباسشویی ال جی نمونه سوم برنامه های شستشو

معنی نشانه ها یا علائم روی ماشین لباسشویی ال جی در نمایشگر این مدل:

معنی کلمات روی لباسشویی تعمیرات آی سی کار

شکل a: پیش شستشو یا Pre Wash

شکل b: شستشوی بهداشتی یا Medic Rinse

شکل c: برنامه دلخواه یا Favorite

شکل d: تاخیر زمانی یا Time Delay

شکل e: شستشو یا Wash

شکل f: شستشوی تمام قدرت یا Intensive

شکل g: شستشوی سریع یا Turbo Wash

شکل h: شستشو و مکث یاRinse+hold

نکته:

 • این مدل از لباسشویی های ال جی دارای صفحه لمسی بوده و با لمس نمایشگر می توان هر یک از آنان را انتخاب نمود که در این صورت چراغ دکمه انتخاب شده روشن خواهد شد.
 • برای شروع سیکل شستشو و یا توقف موقت آن از دکمه Start/ Pause استفاده می شود. در حالت مکث، پس از گذشت ۴ دقیقه لباسشویی به صورت خودکار خاموش می شود.
 • برنامه شستشوی سریع یا Turbo Wash از تنظیمات اضافی این مدل لباسشویی های ال جی بوده که مشابه با برنامه Intensive 60 در مدل های دیگر است و البسه را در کمتر از یک ساعت می شوید.

نمونه چهارم معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

معنی کلمات روی لباسشویی برنامه های شستشو

۱- ولوم انتخاب برنامه ها

۲- دکمه شروع/ توقف

۳- دکمه خشک کن یا چرخش و تخلیه

۴- دکمه آبکشی بهداشتی

۵- دکمه عملکرد شستشوی قوی (حداکثر توان)

۶- دکمه آبکشی اضافی

۷- دکمه پیش شستشو یا خیس خوردن

۸- دکمه ضد چروک و چین خوردگی

۹- قفل کودک

۱۰- دکمه روشن/ خاموش

۱۱- دکمه تاخیر زمانی

عملکرد دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

در بخش قبل با چهار نمونه از پنل های کنترلی ال جی آشنا شدیم و معنی کلمات روی ماشین لباسشویی را بیان کردیم و در ارتباط با کارایی دکمه های اصلی لباسشویی مطالبی را گفتیم. در این قسمت آموزش عملکرد دکمه های لباسشویی ال جی را که در تمامی مدل ها یکسان اند، قرار داده و نیز طرز استفاده از دکمه های لباسشویی ال جی را به صورت مرحله ای بیان کرده ایم. تعمیرات آی سی کار

 • دکمه تاخیر زمانی (Delay):

با استفاده از این دکمه می توانید لباسشویی را به گونه ای تنظیم نمایید که پس از مدت زمان معلومی، به صورت اتوماتیک شروع به کار نموده و شستشو را انجام دهد. درواقع با این کار تاخیر زمانی در آغاز شستشو ایجاد می کنید.

مراحل کار: ابتدا دستگاه را روشن کرده و سپس برنامه مورد نظر شستشو را انتخاب کنید. اکنون کلید تاخیر زمانی که با اسامی مختلفی چون Delay End، Time Delay، Delay و یا صرفا شکل یک ساعت بر روی دستگاه مشخص شده را بفشارید و زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. در پایان دکمه شروع/ مکث را فشار دهید. معنی کلمات روی لباسشویی

 • دکمه پیش شستشو (Pre Wash):

معمولا در صورتی که البسه خیلی کثیف باشند، استفاده از گزینه پیش شستشو یا خیس خوردن مناسب است. در این مواقع باید پودر شستشو نیز در قسمت مخصوص در محفظه جاپودری جهت پیش شستشو اضافه شود.

مراحل کار: پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب برنامه شستشو، دکمه پیش شستشو یا Pre Wash را بفشارید. در برخی مدلها لازم است تا به مدت ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید. سپس دکمه شروع/ توقف را بفشارید.

 • دکمه ضد چین و چروک (Crease Care):

در صورتی که قصد دارید از چین و چروک لباسها جلوگیری کنید، استفاده از گزینه ضد چروک لباسشویی توصیه می شود.

مراحل کار: پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب برنامه شستشو، دکمه ضد چروک یا Crease Care را انتخاب کنید و سپس دکمه شروع/ توقف را بفشارید. البته در برخی مدلها لازم است تا این کلید را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

 • دکمه شستشوی بهداشتی (Medic Rinse):

برای پاکیزگی بیشتر در حالت آبکشی، استفاده از گزینه شستشوی بهداشتی یا Medic Rinse توصیه می شود. از این قابلیت برای افزایش تاثیر تمیزی البسه در تمامی برنامه ها به جز Wool، Delicate، Sports Wear، Duvet، Quick 30 و Intensive 60 می توان استفاده کرد.

 • دکمه شستشو با حداکثر توان (Intensive):

هنگام شستشوی البسه زیاد یا لباس هایی که خیلی کثیف هستند، با انتخاب گزینه حداکثر توان یا Intensive می توانید تاثیر شستشو را افزایش دهید. انتخاب این گزینه با توجه به برنامه انتخابی سبب افزایش مدت زمان برنامه شستشو می شود.

 • دکمه انتخاب دما (Temp):

دکمه انتخاب دما، دمای فرآیندهای برنامه شستشو و خشک کنی را برای برنامه انتخاب شده تعیین می کند. این دکمه را تا انتخاب دمای مناسب خود فشار دهید تا چراغ دمای مورد نظر روشن شود. تمامی سیکل های خشک کن از آب سرد شیر استفاده می کنند. دمای فرآیند را با توجه به نوع البسه خود و به کمک برچسب مشخصات آنان انتخاب نمایید، تا بهترین نتایج شستشو را شاهد باشید. تعمیرات آی سی کار برنامه شستشو

 • دکمه چرخش یا آبگیری (Spin):

با استفاده از این گزینه امکان تعیین دور چرخش لباسشویی را برای برنامه های مختلف جهت آبگیری و خشک کردن دارید. با زدن کلید چرخش یا Spin به صورت مداوم، تا رسیدن به دور بر دقیقه مدنظر خود و سپس انتخاب دکمه شروع، می توانید آبگیری را تنظیم کنید. همچنین در صورتی که دستگاه را بر روی حالت بدون چرخش یا No Spin قرار داده باشید، همچنان لباسشویی به مقدار کمی خواهد چرخید تا سریعا آب تخلیه شود. تعمیرات آی سی کار برنامه شستشو

 • دکمه آبکشی اضافی (+Rinse):

به کمک این دکمه می توانید یک مرتبه مراحل آبکشی البسه را افزایش دهید.

 • دکمه افزودن البسه (Add Item):

به کمک این دکمه این امکان را خواهید داشت تا پس از شروع یک فرآیند شستشو، البسه جدید به داخل سبد اضافه یا کم کنید.

مراحل کار: وقتی که ال ای دی روشن است، کلید افزودن لباس یا Add Item را فشار دهید. لباس ها را اضافه یا کم کنید و سپس دکمه شروع/ مکث را بفشارید. به دلایل ایمنی، زمانی که سطح آب در داخل سبد بالا بوده و یا دما آب بالا باشد، درب همچنان قفل می ماند و امکان اضافه کردن لباس وجود ندارد.

 • دکمه برنامه دلخواه (Favorite program):

این دکمه به شما این امکان را می دهد تا تنظیمات برنامه دلخواه خود را یکبار برای همیشه در دستگاه ذخیره نموده و برای دفعات بعدی سریعا به آن دسترسی داشته باشید.

مراحل کار: دستگاه را روشن کرده و یک برنامه را انتخاب کنید. سپس تنظیمات اضافی و گزینه های دلخواه (نحوه شستشو، تعداد آبکشی، ضد چروک و…) را انتخاب کنید. اکنون کلید Favorite را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. تنظیمات شما ذخیره شده اند. برای استفاده مجدد، پس از روشن کردن دستگاه کلید Favorite را انتخاب کرده و دکمه شروع/ مکث را فشار دهید.

دکمه های ترکیبی ماشین لباسشویی ال جی:

برخی قابلیت های ماشین لباسشویی ال جی با فشار دادن یا نگه داشتن همزمان چند دکمه فعال می شود. توضیحات این ویژگی ها و طرز استفاده از آنان در ادامه آورده شده است.

 • قفل کودک (Child Lock):

در صورتی که قصد دارید تا فرزندان تنظیمات دستگاه را با فشار دادن دکمه ها تغییر ندهند، استفاده از قابلیت قفل کودک بسیار کاربردی است. قفل کودک تمامی دکمه های دستگاه به جز دکمه روشن/ خاموش را از کار می اندازد. حتی با خاموش شدن دستگاه و روشن شدن مجدد آن، قابلیت قفل کودک فعال است و تا غیر فعال نکردن آن به این حالت باقی خواهد ماند.

مراحل کار: برای فعال و یا غیر فعال نمودن قفل کودک کلید یا کلیدهای مربوط به آن را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. پس از فعال شدن عبارت CL بر روی نمایشگر ظاهر می گردد و در هنگام غیر فعال شدن قفل کودک، زمان باقی مانده از شستشو نشان داده می شود. تعمیرات آی سی کار

مطلب مرتبط : قفل کودک لباسشویی ال جی

 • شستشوی دیگ (Tub Clean):

شستشوی دیگ برنامه ویژه ایست که به کمک آن داخل دیگ لباسشویی را تمیز می کنید. در این برنامه به کمک میزان بیشتری از آب با دمای بالا و در سرعت چرخش بالا، تمامی نقاط داخلی دیگ لباسشویی تمیز می شوند.

مراحل کار: ابتدا هرگونه لباس و چیزی را از داخل دیگ بیرون آورید و درب را خالی ببندید. سپس در قسمت اصلی پودر ریزی محفظه جاپودری از پودر مخصوص ضد رسوب و تمیز کننده استفاده کنید. دستگاه را روشن کرده و کلید یا کلیدهای شستشوی دیگ یا Tub Clean را ۳ ثانیه نگه دارید. عبارت tcl بر روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. دکمه شروع/ مکث را انتخاب کنید. پس از پایان فرآیند درب دستگاه را باز بگذارید تا خشک شدن سریعتر اتفاق بیوفتد. طرز کار با لباسشویی ال جی

‫0/5 (0 Reviews)
‫0/5 (0 Reviews)

38 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • mattis quis. In vitae vulputate tellus, sed laoreet est. Nam eget dolor non eros rutrum facilisis ut vel sapien. Aenean sed vehicula Celestyn Caleb Magnum

  پاسخ
 • I think this is one of the most significant info for me. Madge Corbie Winthorpe

  پاسخ
 • Religion also provides an ultimate authority for people to turn to aside from the State. Sibella Darrell Graubert

  پاسخ
 • You ave made some good points there. I checked on the web to find out more about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site. Haleigh Ferrel Savadove

  پاسخ
 • Very good article! We are linking to this particularly great post on our site. Keep up the great writing. Daphna Evelyn Sheff

  پاسخ
 • Golden Gai sounds amazing! This was super insightful and your photos are gorgeous! Elita Christie Matthei

  پاسخ
 • Everything is very open with a really clear clarification of the issues. It was really informative. Your site is very useful. Thanks for sharing! Darell Gabe Winnie

  پاسخ
 • Having read this I thought it was really enlightening. I appreciate you taking the time and energy to put this short article together. I once again find myself personally spending a lot of time both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile! Kamilah Fran Kuska

  پاسخ
 • Everything is very open with a precise description of the issues. It was definitely informative. Your site is very helpful. Thank you for sharing! Maible Andie Gruber

  پاسخ
 • I and my buddies have been looking at the best points located on the website and quickly came up with a terrible suspicion I had not expressed respect to the site owner for them. Those boys came certainly excited to learn them and already have unquestionably been tapping into those things. Appreciate your really being so thoughtful as well as for opting for this form of wonderful themes millions of individuals are really eager to be informed on. Our own honest regret for not expressing appreciation to you earlier. Claudelle Fitz Feigin

  پاسخ
 • Muchos Gracias for your article. Much thanks again. Cool. Hettie Jonah Gerri

  پاسخ
 • I like reading through an article that will make people think. Also, many thanks for permitting me to comment! Wandis Rossy Brandie

  پاسخ
 • What a wonderful resource! Thank you for sharing it. Ilene Adriano Lari

  پاسخ
 • https://www.shelldownload.org/
  11,فوریه,2021 21:12

  Greetings I am so happy I found your site, I really found you by accident, while I was searching on Yahoo for something else, Anyhow I
  am here now and would just like to say kudos for a tremendous post and a all round enjoyable blog (I also
  love the theme/design), I don’t have time to go through
  it all at the minute but I have book-marked it and also added in your RSS feeds,
  so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the superb work.

  پاسخ
 • CBD for anxiety
  13,فوریه,2021 03:09

  Hey this is somewhat of off topic but I was wanting to know if blogs use
  WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get advice from someone with experience.

  Any help would be enormously appreciated!

  Here is my website CBD for anxiety

  پاسخ
 • litessped hack tools
  17,فوریه,2021 00:59

  I was recommended this blog via my cousin. I’m now not positive whether or not
  this publish is written by means of him as no one
  else recognize such designated about my trouble. You are incredible!
  Thanks!

  پاسخ
 • Incredible points. Great arguments. Keep up the amazing work.

  پاسخ
 • Admiring the dedication you put into your site and detailed information you provide.
  It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed
  information. Excellent read! I’ve bookmarked your site and
  I’m adding your RSS feeds to my Google account.

  پاسخ
 • This piece of writing will assist the internet users for creating new blog
  or even a weblog from start to end.

  Feel free to surf to my page: CBD for dogs

  پاسخ
 • Simply desire to say your article is as surprising.

  The clarity in your post is simply spectacular and i can assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission let me to grab your RSS feed
  to keep up to date with forthcoming post. Thanks
  a million and please keep up the enjoyable
  work.

  پاسخ
 • Howdy would you mind sharing which blog platform you’re working with?
  I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having a hard time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and
  I’m looking for something completely unique.
  P.S My apologies for getting off-topic but I had
  to ask!

  Feel free to visit my webpage: CBD for dogs

  پاسخ
 • instagram türk takipçi satın al
  22,فوریه,2021 11:47

  Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment
  didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that
  over again. Anyway, just wanted to say fantastic blog!

  پاسخ
 • CBD gummies for anxiety
  23,فوریه,2021 01:11

  Thanks for some other great article. The place else could
  anyone get that kind of information in such a perfect method of
  writing? I’ve a presentation subsequent
  week, and I am at the look for such info.

  Feel free to visit my site … CBD gummies for anxiety

  پاسخ
 • best cbd gummies
  23,فوریه,2021 02:36

  I was wondering if you ever thought of changing the structure of your website?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having one or 2 pictures.
  Maybe you could space it out better?

  پاسخ
 • It’s very straightforward to find out any matter on web as compared to textbooks,
  as I found this article at this website.

  my page CBD for dogs

  پاسخ
 • cbd for dogs with anxiety
  23,فوریه,2021 06:36

  Woah! I’m really enjoying the template/theme of this blog.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s challenging to get that “perfect balance” between superb usability and visual
  appearance. I must say that you’ve done a very good job with this.
  Also, the blog loads very fast for me on Firefox. Superb Blog!

  پاسخ
 • پاسخ
 • takipci satin al
  24,فوریه,2021 08:07

  Thanks very interesting blog!

  پاسخ
 • CBD gummies for pain
  24,فوریه,2021 10:54

  I will immediately seize your rss feed as I can not in finding your e-mail subscription hyperlink or newsletter
  service. Do you’ve any? Kindly permit me recognize so that I could subscribe.
  Thanks.

  Also visit my site – CBD gummies for pain

  پاسخ
 • Hello! Would you mind if I share your blog with my facebook group?

  There’s a lot of people that I think would really appreciate your content.
  Please let me know. Many thanks

  Feel free to visit my web page … CBD for dogs

  پاسخ
 • gerçek türk takipçi satın al
  26,فوریه,2021 15:33

  What’s up friends, fastidious piece of writing and pleasant arguments commented here, I am actually enjoying by these.

  پاسخ
 • https://www.lekekremim.com/ türkiyenin en iyi
  sitelerinden biri olan cilt aydınlatıcı şampuan leke kremi
  gibi bir çok ürünü barından ve tek marka üzerinden alışveriş
  seçeneği sunan lekekremim.com u ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz

  پاسخ
 • https://www.lekekremim.com/ türkiyenin en iyi sitelerinden biri olan cilt
  aydınlatıcı şampuan leke kremi gibi bir çok ürünü barından ve tek marka
  üzerinden alışveriş seçeneği sunan lekekremim.com u ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz

  پاسخ
 • Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering
  which blog platform are you using for this website?
  I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at alternatives for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of a
  good platform.

  Feel free to surf to my blog – CBD for sale

  پاسخ
 • CBD oil for dogs
  28,فوریه,2021 03:40

  Since the admin of this site is working,
  no hesitation very rapidly it will be renowned, due to its
  feature contents.

  Also visit my blog post :: CBD oil for dogs

  پاسخ
 • CBD oil for dogs
  28,فوریه,2021 06:22

  Keep this going please, great job!

  My website – CBD oil for dogs

  پاسخ
 • cbd oil for sleep
  28,فوریه,2021 09:20

  Thanks very nice blog!

  my web-site – cbd oil for sleep

  پاسخ
 • Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up
  what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to the whole
  thing. Do you have any suggestions for newbie blog writers?
  I’d definitely appreciate it.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست